fbpx
Menu Zamknij
Slider

Fotowoltaika

Czy jesteś zainteresowany inwestycją w panele fotowoltaiczne?

Nie wiesz czy Cię na to stać?

Zastanawiasz się czy to się opłaca?

Jeśli tak, to zapoznaj się z oferty firmy Mazeko. Klientom oferujemy nie tylko profesjonalny montaż, ale także fachowe doradztwo oraz pomoc w zakresie uzyskania dofinansowania do fotowoltaiki.

Na bieżąco śledzimy wszystkie możliwości otrzymania dodatkowych środków na montaż instalacji OZE jaką jest fotowoltaika. Dzięki Mazeko dotacja na instalacje fotowoltaiczne może być Twoja.

Panele fotowoltaiczne Mazowieckie

INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE – KORZYŚCI

Czyste powietrze

Fotowoltaika jest ekologicznym rozwiązaniem, wchodzącym w skład OZE (Odnawialne Źródła Energii). Ogniwa produkując prąd nie wydzielają szkodliwych związków, ani dwutlenku węgla. Zainstaluj panale fotowoltaiczne w Mazowieckim.

Niezależność

Fotowoltaika oznacza także większą swobodę i niezależność energetyczną. Optymalny dobór instalacji ochroni Cię (lub Twoją firmę) przed potencjalnymi podwyżkami cen energii elektrycznej.

Własny prąd

Słońce to niewyczerpalne źródło darmowej i ekologicznej energii. Polska znajduje się w strefie klimatycznej, która cechuje się odpowiednim nasłonecznieniem. Ponadto instalacja fotowoltaiczna jest w stanie produkować prąd również w pochmurne dni.

Oszczędność

Urządzenia domowe bądź firmowe w pierwszej kolejności będą pobierać energią elektryczną wytworzoną w Twojej instalacji fotowoltaicznej. Dzięki temu znacznie zredukujesz opłaty za prąd.

Szybki montaż

Montaż instalacji fotowoltaicznej trwa zazwyczaj jeden dzień. Obejmuje on zamocowanie paneli i konstrukcji na dachu / gruncie oraz instalację inwertera (falownika) w odpowiednim do tego miejscu.

Niskie koszty eksploatacji

Moduły fotowoltaiczne tworzą bezobsługowe systemy. Jednak zalecane jest, by raz na jakiś czas oczyścić je wodą z kurzu i pyłu powstającego przez warunki atmosferyczne. Są to prace konserwacyjne paneli. Dodatkowym atutem instalacji jest długi okres gwarancji na 80% wydajności.

Kalkulator opłacalności instalacji fotowoltaicznej

Ustaw poniżej twoją średnią wysokość miesięcznych rachunków za prąd.


Dofinansowania do fotowoltaiki 2021

  • „Mój Prąd” – dofinansowanie dla każdego na instalacje fotowoltaiczną (PV) 50% kosztów kwalifikowalnych max 5 000 zł
  • „Czyste powietrze” pożyczka nisko-oprocentowana na termomodernizację. Dofinansowanie na wymianę źródła ciepła 30-90% (zależne od dochodu na 1-go mieszkańca)
  • Odliczenie od dochodu kosztów wydatkowanych na fotowoltaikę przy rozliczeniu rocznym z Urzędem Skarbowym od 17% do 32%
  • Odliczenie od podatku rolnego kosztów wydatkowanych na fotowoltaikę przy rozliczeniu rocznym 25%
  • Udzielamy kredytu – roczny koszt kredytu wynosi 3% – na finansowanie instalacji PV. Maksymalny próg finansowy do 80 000 zł na 10 lat.

Gdzie montuje się panele słoneczne?

Panele instalujemy na:

  • dachach skośnych – jest to jeden z najczęściej wykonywanych w naszym kraju sposobów montażu, który jest uzależniony w dużej mierze od budowy poszycia oraz parametrów zastosowanych na nich materiałów;
  • dachach płaskich – w tym przypadku, w zależności od tego, w jaki sposób został wykonany dach, możemy zaproponować różne rozwiązania montażowe – np. przy wykorzystaniu dedykowanych profili montażowych;
  • Konstrukcja wolnostojąca – bardzo popularna gdy nie chcemy ingerować instalacją w konstrukcję dachu, cechują je uniwersalność zastosowania
  • Systemach nadążnych (Solar Tracker) – skutecznie pozwala zwiększyć efektywność pozyskiwania energii nawet o 60%. Jest to system nadążny wyposażony w innowacyjne rozwiązania, dzięki którym ustawia się w optymalnej pozycji w stosunku do Słońca nawet przy zachmurzonym niebie. Jest bezobsługowy i energooszczędny, prosty, estetyczny i wytrzymały.
  • ścianach budynku – rozwiązanie, które jest nieco rzadziej praktykowane wśród inwestorów, głównie z uwagi na wygląd fasady. Niemniej jednak systemy zainstalowane na południowej ścianie domu są szczególnie wydajne, a przy tym cechują się łatwością czyszczenia i konserwacji.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami.

Firmy współpracujące

Zrealizowane projekty

previous arrow
next arrow
ArrowArrow
Slider

Dlaczego Mazeko?

1160

zrealizowanych projektów

10

lat doświadczenia na rynku

8270

kilowatów mocy dostarczone przez MazEko

Panele fotowoltaiczne Mazowieckie

Zyskaj nawet do 5000 zł ulgi na OZE i ciesz się niższymi rachunkami.

Chcesz zacząć oszczędzać pieniądze na prądzie w twoim domu?

Wypełnij formularz.