fbpx
Menu Zamknij
Slider

Promienniki

Nabywając panel grzewczy zwany potocznie promiennikiem, przenosisz małe słońce do Twojego domu. Jak słońce ogrzewa swoimi promieniami ziemię poprzez emisję fal ciepła, tak też emitowane jest ciepło przez promiennik. Dociera ono bez ogrzewania powietrza bezpośrednio do naszego ciała, wywołując przyjemne uczucie ciepła.

Rosnące koszty ogrzewania skłaniają do poszukiwania ekonomiczniejszych, efektywniejszych i zdrowszych sposobów ogrzewania pomieszczeń. Ogrzewanie promiennikami to energia elektryczna zamieniona w odpowiedni sposób na falową energię cieplną, która sprawia, że ogrzewanie elektryczne może być bardzo tanie!

Odczuwany komfort termiczny uzyskiwany jest przy niższych temperaturach niż w przypadku ogrzewania tradycyjnego. Z tym też związana jest kolejna korzyść, a mianowicie dzięki obniżce temperatury podnosi się wilgotność powietrza. W konsekwencji nie wysychają, szczególnie zimą, błony śluzowe, a więc aktywna jest naturalna ochrona organizmu przed przeziębieniami. Mały udział ciepła konwekcyjnego zapobiega wzbijaniu kurzu i innych cząstek, co szczególnie ważne jest dla osób cierpiących a różnego rodzaju uczulenia – alergików. Dzięki temu w Twoim domu tworzony jest korzystny mikroklimat.

Promienniki ogrzewają każde pomieszczenie z osobna współpracując z regulatorem ciepła, który po osiągnięciu temperatury w pomieszczeniu wyłączy promiennik – nie ma dalszego poboru prądu.


Korzyści z użytkowania promienników:

 • brak konieczności budowy komina, jego konserwacji i okresowego czyszczenie
 • brak konieczności wydzielenia miejsca do przechowywania potrzebnego opału brak kosztów transportu opału oraz przeładunku
 • przyjazne dla alergików
 • brak kosztów zakupu kotła, pieca oraz jego okresowej konserwacji, napraw i obsługi
 • brak wydzielenia pomieszczenia na piec oraz kosztów jego konserwacji
 • brak obaw dot. przecieków czy nieszczelności systemu (rury z czynnikiem grzewczym
 • brak kosztów przeglądów
 • brak strat ciepła tak w porównaniu do systemu piec – kaloryfer
 • prosty i łatwy montaż
 • oszczędność miejsca
 • energooszczędność – ekonomia
 • długa żywotność – gwarancja do 10 lat 
 • elegancja i funkcjonalność

Rodzaje promienników:

Promienniki standardowe:

Promiennik standardowy jest w kolorze białym dobrze komponujący się z otoczeniem np. sufitem, na którym jest zamontowany, o powierzchni lekko chropowatej – pokrytej kwarcem zwiększającej sprawność promiennika poprzez zwiększenie powierzchni promieniującej, co podnosi efektywność.

Oferowane przez nas niskotemperaturowe promienniki ECOSUN bardzo dobrze spełniają swoją rolę jako główne bądź uzupełniające  ogrzewanie do wszelkiego rodzaju pomieszczeń o wysokości nieprzekraczającej 3,5 m takich jak: mieszkania, domy, biura, sklepy, obiekty użyteczności publicznej, itd.

Promienniki mogą być wykonane w dowolnym kolorze, a także o innych niż podane w typoszeregu wymiarach, kształtach i mocach.

Promienniki szklane, ciepłe lustra:

Promienniki szklane to bardzo wygodne w utrzymaniu i konserwacji urządzenia grzewcze. To również promiennik wyprodukowany zgodnie z Państwa oczekiwaniami. Diesign dopasowany do konkretnego wnętrza wedle indywidualnego projektu.  Standardowo produkowane są w kolorze białym lub czarnym. Do wyboru również pozostawiamy Państwu ramki: srebrna połysk, srebrna mat oraz czarna. Może być to również wybrane przez Państwa, bądź też samodzielnie wykonane zdjęcie.

Promienniki obrazy malowane przez artystę:

Promienniki mogą być wykonane w różnych kolorach, kształtach, a nawet w formie obrazów – ręcznie malowane przez artystów malarzy . Tematyka obrazów jest dowolna i wykonana na życzenie klienta. Panele w formie ręcznie malowanych obrazów jak i szklane z grafiką to doskonałe, energooszczędne i wygodne ogrzewanie w domu, jak i design dopasowany indywidualnie do każdego wnętrza np. w salonie lub sypialni. To również znakomity pomysł na funkcjonalny prezent.


Partnerzy / Dostawcy